הדברת מזיקים בתל אביב לחודשי הקיץ: מה שצריך לדעת

מכת ג'וקים בבית היא כבר לא תופעה נדירה באזורים אורבניים. תושבי תל-אביב למשל, סובלים מידי שנה, בהתקרב הקיץ, ממתקפות תיקנים, נמלים ועכברים, לאחר שהללו "קמים לתחייה" בהסתיים הגשמים, כדי לחפש מקורות מזון.

מכת ג´וקים בבית היא כבר לא תופעה נדירה באזורים אורבניים. תושבי תל-אביב למשל, סובלים מידי שנה, בהתקרב הקיץ, ממתקפות תיקנים, נמלים ועכברים, לאחר שהללו "קמים לתחייה" בהסתיים הגשמים, כדי לחפש מקורות מזון. מדוע הצורך בהדברה גובר בעונה החמה? מתי כדאי להזמין מדביר והאם אפשר לנסות להימנע מהגעתם של האורחים הלא רצויים אל חדרי ביתנו? תשובות לכל השאלות מונחות לפניכם.


תקופת הקיץ- זמן טוב לחפש מקורות מזון חדשים

 

עונת הגשמים היא הזמן שבו רוב החרקים, המזיקים והמכרסמים ישנים את שנת החורף שלהם, בדרך כלל בבטן האדמה. בהתקרב הקיץ, כאשר פוסקים הגשמים ואוזלים מאגרי המזון של בעלי החיים הללו, הם חייבים לצאת אל מחוץ לאדמה כדי לחדש את המלאי הקולינרי.
כך, הופך הקיץ לתקופה שבה דיירים נאלצים להתמודד, לצד החום הכבד, גם עם מבקרים בלתי קרואים, שלא תמיד ניתן לסלקם בדרכים טבעיות או בשיטת "עשה זאת בעצמך".
אין ספק, שהתרוצצות עכבר בבית, חבורת תיקנים או עדר נמלים אינה חוויה נעימה.
 

 

הבית שלנו אמור להיות המבצר שלנו, המקום שבו אנחנו מרגישים הכי בטוחים ורגועים, וכאשר עלינו לחלוק אותו עם מיני יצורים מטרידים, הוא בקלות יכול להפוך למרחב לא מזמין, שלא מתחשק לנו לשהות בו. על אף שבחיים, לא הכל נתון לשליטתנו, נוכל בכל זאת לנקוט בפעולות מנע אקטיביות, שיהפכו את הבית שלנו לשטח לא ידידותי עבור מזיקים ומכרסמים, ושיקטינו את הסיכויים שהללו ימצאו את דרכם אליו.

מה עושים?

 

 

הפעולה המרכזית, היא שמירה על ניקיון וטיפוח הבית. כאשר הבית שלנו יהיה נקי, כשלא יסתובבו בו פירורים ושאריות אוכל וכאשר שקיות הזבל יפונו ממנו מידי יום- הוא יהיה פחות אטרקטיבי עבור החרקים הרעבים, וכך הסיכויים שהם ישנו כיוון אל עבר בית מפתה יותר ופחות נקי, הם גדולים יותר. דרך אפקטיבית נוספת להגן על הבית מפני מבקרים לא קרואים היא לאחסן את כל המזון בקופסאות אטומות ולהעבירו למקרר.
הנמלים החרוצות, הן בעיקר אלו שמצטיינות בנחישות, המאפשרת להן להגיע אל כל פיסת מזון קטנה שמסתובבת ברחבי הבית, ודרך טובה למנוע מהן להגיע אלינו, היא לא להשאיר בבית שאריות מזון חשופות (גם לא את המזון של חיות המחמד שגדלות בבית), שמושכות אליהן נמלים כמו מגנט.
 


הדברת מזיקים בתל אביב- הדרך המבטיחה להיפטר מהמזיקים

במידה ופעולות המניעה לא סייעו, והבית הפך להיות מרחב שורץ תיקנים או נמלים,

 

האמצעי היעיל ביותר להיפטר מהמזיקים הוא להזמין שירותי הדברה בתל אביב.
מדבירים עושים שימוש בחומרים חזקים, שקוטלים את החרקים, ושמרחיקים אותם מהמרחב הביתי לתקופה של כמה חודשים טובים. חברות הדברה מקצועיות ורציניות יודעות באילו חומרים להשתמש, וכיצד לבצע את פעולת ההדברה באופן היעיל ביותר, שימנע חזרה של המזיק אל הבית לפרק זמן משמעותי.
 


הזמנת שירותי הדברה בתל אביב- מוטב מוקדם מאשר מאוחר

מאחר שכאמור, הקיץ, הוא התקופה בה מגיחים המזיקים החוצה, זוהי גם התקופה שבה המדבירים הופכים מבוקשים ועסוקים יותר. לכן, רצוי לא לדחות את הרמת הטלפון למדביר, ולעשות זאת ברגע שהתגלו בבית התיקנים, הנמלים, החולדה או מזיקי העץ. "בהלת התיקנים" בתל-אביב היא חלק בלתי נפרד מהגעתו של הקיץ, ומאחר שהיא לא פוסחת כמעט על אף דירה בתל-אביב, רצוי ליצור קשר בהקדם עם חברת הדברה בתל אביב, כדי להבטיח את פניותו של המדביר לביצוע הטיפול במזיקים. לרוב, תל-אביביים שלוקח להם זמן להיזכר, שהתרוצצות התיקנים בבית מטרידה את מנוחתם, הם גם אלו שנאלצים לחכות זמן רב יותר עד שיתפנה איש מקצוע לביצוע ההדברה.