הדברה לעסקים: 3 דברים שכל בעל עסק חייב לדעת

החגים כבר כמעט מאחורינו, וזוהי הזדמנות מצויינת לפתוח שנה עסקית חדשה עם טיפולי הדברה. בין אם אתם מנהלים עסק בתחום המזון, בתחום האירוח, בתחום ההובלה והאחסנה או בכל ענף שוק אחר שהוא- כדי ליצור רושם של עסק שמכבד את עצמו, אתם חייבים לבצע הדברה באופן שוטף.
החגים כבר כמעט מאחורינו, וזוהי הזדמנות מצויינת לפתוח שנה עסקית חדשה עם טיפולי הדברה.
בין אם אתם מנהלים עסק בתחום המזון, בתחום האירוח, בתחום ההובלה והאחסנה או בכל ענף שוק אחר שהוא- כדי ליצור רושם של עסק שמכבד את עצמו, אתם חייבים לבצע הדברה באופן שוטף.
מדוע חשוב להדביר את בית העסק שלכם? מה ההבדל בין הדברה של עסקים או מוסדות ציבור לבין הדברה ביתית? וכיצד תתכוננו כראוי לטיפולי ההדברה? קבלו את כל התשובות שיגרמו לכם להרים טלפון למדביר ללא דיחוי.

לבצע הדברה בבית העסק כדי להימנע מנזקים עתידיים

בתי עסק ומוסדות ציבור רבים נוטים להזניח את עניין ההדברה, שנראה להם, לעיתים, משני. אז נכון, שבטווח המיידי, של ה"כאן ועכשיו", הדברה היא אולי פחות חשובה מטיפול בלקח זועם או ממתן מענה למשבר שפרץ בין העובדים. אבל בטווח הרחוק, אי ביצוע הדברה במועד ובאופן קבוע יכול לחבל באופן ממשי במאמצים העסקיים, ולהוביל לאיבוד לקוחות, לירידה במכירות ואף ליצירת מוניטין רע לבית העסק. נהוג לומר, שפעמים רבות בעלי עסקים נוטים לתת תשומת לב ל"מה שדחוף" על חשבון "מה שחשוב". זה מה שמסביר כיצד קורה, שאורחי מסעדה נתקלים בחולדה שמתרוצצת באזור המטבח, שישנה מכת תיקנים בצימר, שאמור להיות רומנטי ומפנק או שבעל עסק מוצא את עצמו משליך לפח כמויות אדירות של מזון, שנאכל על-ידי מזיקים.

הדברה בבית העסק מחייבת היערכות מקיפה


הדברה בבתי עסק או מוסדות ציבור שונה מההדברה הביתית ומחייבת טיפול מיוחד המותאם למבנה של בית העסק ולצרכים העולים מתוך ההתנהלות העסקית. בעוד בבתים פרטיים או דירות מתרוצצים בדרך כלל מזיקים מסוג אחד או שניים לכל היותר, בית עסק, שיש בו מספר גדול של עובדים ותנועה רבה של סחורות ובני אדם, הוא כר פורה לפריחתן של מושבות מזיקים מסוגים וזנים שונים. המשמעות היא, כי דרושה פעולת הדברה מקיפה וכוללת כדי לתת מענה הולם לבעיית מזיקים בעסק, הדברה שמחייבת איתור וזיהוי של המזיקים תחילה וגיבוש תוכנית הדברה עוד לפני שמתחילה ההדברה בפועל. על אף שהדברה ביתית גם היא כרוכה בהכנות הנדרשות מצד הדיירים, ההיערכות לקראת הדברה בעסק היא רבה יותר, היא מחייבת היכרות של המדבירים עם המרחב העסקי וככל שהיא תיעשה מוקדם יותר, כך הסיכויים שמאמצי ההדברה ישיגו את התוצאות הרצויות הם גבוהים יותר.

בעל עסק, כך תתכונן לקראת טיפול הדברה בעסק

ההיערכות לקראת הדברה בבית העסק נופלת בעיקר על המדבירים עצמם. המדבירים צריכים למפות את המבנה ואת המרחב שמקיף אותו ולהפיק מפת הדברה בהתאם למפגעים הקיימים. לכשיסתיים שלב זה, ימסרו המדבירים ללקוח תיק הדברה בו יפורטו פעולות ההדברה הדרושות ומידע חשוב נוסף. מאחר, שכאמור, היערכות מבעוד מועד היא חשובה, האחריות המוטלת על בעל העסק היא להזעיק את המדבירים ברגע שבו הוא מבחין במזיקים, ויפה שעה אחת קודם לכן. מעבר לכך, לאחר שתאושר תוכנית ההדברה על-ידי בעל העסק, יינתנו לו הוראות נוספות שיאפשרו לו להתכונן כראוי לקראת פעולת ההדברה, הנחיות שייגזרו מתחום הפעילות העסקי ומגודל המבנה.