הדברה נגד עש המזון

 

עש הוא מזיק שמקושר בדרך כלל לנזקים בבגדים ובבדים שונים. עם זאת, יש סוגים שונים של עש, אשר פוגעים גם במוצרים אחרים, כולל מזון. עש המזון הוא זן מסוכן במיוחד של עש, אשר נדבק למזון יבש, אוכל אותו ומזהם אותו, כך שהוא יכול לפגוע מאוחר יותר בבני אדם. החשיבות שבהדברה שלו היא עצומה לבריאות שלנו. פעמים רבות מפספסים אותו ומזהים אותו רק בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הנזק שהוא הותיר אחריו עצום.

הכירו את העש – המזיק הגדול

העש הוא חרק מאוד גדול וקל לזהות אותו. הוא דומה לפרפר והוא מתעופף ברחבי הבית, כך שההזמנה של מדביר צריכה להיות מהירה והעבודה חייבת להיות אפקטיבית מאוד על מנת למנוע את הנזקים העתידיים שהמזיק הזה יכול לייצר. פרפרי העש המגיעים למזון הם מעט קטנים יותר מהעש המגיע לביגוד, וזה אמור לעזור בזיהוי המהיר שלו.

עש המזון נמצא בעיקר בקטניות, אגוזים, פירות יבשים, תבלינים, שוקולדים וכאמור, כל מה שנחשב כמזון יבש שנמצא במזווה ולא במקרר. הוא חודר לשקיות פתוחות ואפילו מסוגל לכרסם את דרכו דרך שקיות דקות. הוא אוכל את האוכל וכאמור, כל מה שהוא נוגע בו מזדהם באופן כמעט מיידי, כך שחייבים לבצע הדברה נגד עש המזון במהירות.

מלכודות חכמות

כדי להימנע מעש המזון, חייבים קודם כל לשמור על היגיינה במזווה, לדאוג לסגור את כל שקיות המזון ובאופן כללי להיות מסודרים ונקיים באזור המטבח. אם נקלעתם לבעיית המזיקים הזו, יש לבצע הדברה נגד עש מזון באחת מיני דרכים רבות, כאשר הדברה נקודתית היא הפתרון היעיל, הבטוח וגם המהיר ביותר.

הדבר החשוב ביותר הוא לזרוק באופן מיידי את כל המזון שבא במגע עם העש. כל הכסף שהלך לאיבוד לא שווה את הזיהומים היכולים להיגרם מהעש ואת הצרות שעלולות להיגרם מאכילה של אוכל יבש ומזוהם שישב במזווה לא היגייני.

מחפשים כתובת מקצועית המציעה לכם פתרונות הדברת עש המזון? אגרנט ארנון, המתמחה בהדברת מזיקים, היא הכתבות שכדאי לכם לפנות אליה. לפרטים נוספים הן על השירות והן על חומרי ההדברה, צרו קשר בטלפון 1-700-500-554