הזמנתם מדביר? כל הטיפים שיעזרו לכם להפיק את המקסימום משירות ההדברה

מה אנחנו יכולים לעשות כדי להבטיח שהמדביר יבצע טיפול הדברה אפקטיבי בבית שלנו? איך נוכל להפיק את המירב מטיפול ההדברה הזה? המאמר ייתן לכם את כל התשובות שאתם צריכים, כדי לוודא שטיפול ההדברה יהיה אפקטיבי מצד אחד וזהיר מצד שני.
הדברה טובה היא כזו שמביאה לתוצאות הרצויות מצד אחד, כלומר לחיסול של כל המזיקים שמתרוצצים בבית ועושים לכם בלאגן, אבל גם כזו שלא כרוכה בריסוס ללא היכר ובלי בקרה. אתם הרי רוצים שקט נפשי ללא חרקים בבית מחד, אבל מאידך, אתם בטח שלא רוצים להקריב את הבריאות שלכם לשם כך, רק כי המדביר השתמש בחומרים סופר רעילים כדי שהעבודה תיעשה. אז איך אפשר למקסם את תהליך ההדברה לתועלת שלכם? הנה כל הטיפים שיש לנו עבורכם, שיעזרו לכם להרגיש בטוחים יותר, גם מבחינת היעילות של ההדברה וגם מבחינת הבריאות שלכם.

בחרו היטב את המדביר שלכם

בעצם, הטיפ המרכזי והחשוב ביותר הוא לבחור מדביר מוצלח ומקצועי. מדביר טוב יעשה הדברה טובה, בדיוק כמו זו שתיארנו בהתחלה. מה זה מדביר טוב? איש מקצוע שיש לו רישיון הדברה, שביצע מאות טיפולי הדברה בעבר, שנותן מענה לסוגים שונים של חרקים ומזיקים, ולא פחות מזה- שהוא אדם נחמד, שיהיה לכם נעים לקבל ממנו שירות.

הזמינו הדברה ירוקה בלבד

עוד בהמשך לבחירת מדביר, חשוב לברר באלו חומרים הוא משתמש ולעבוד רק עם מדביר שמציע לכם הדברה ירוקה. לא, הדברה ירוקה היא לא הדברה טבעית נטולת חומרים כימיים, אבל, וזה אבל משמעותי, הדברה ירוקה היא כזו שמבוססת על שימוש בחומרים כימיים עם מינון מופחת של רעלים, ולכן היא מזיקה פחות לסביבה ולבני הבית בהשוואה להדברה הרגילה.

מלאו אחר ההנחיות שנותן המדביר

הקפידו לבצע את הנחיות ההיערכות לקראת ההדברה שמסר לכם המדביר. מדביר שמכבד את עצמו ייתן לכם הוראות הכנה לקראת ההדברה, וחשוב שלא תחפפו, ושתמלאו אותן כראוי, כי מילוי ההנחיות ישמור עליכם מפני האפקט הרעיל של החומרים. בין אם המדביר יורה לכם לפנות את כל המטבח מכלים, להכניס אוכל חשוף למקרר או לפנות את הבית במהלך ההדברה- אלו הוראות חשובות מאוד, ועליכם להתייחס אליהן במלוא תשומת הלב.

בררו אם המדביר מתחייב להצלחת הטיפול

וודאו שאתם מקבלים אחריות על ההדברה. חברות הדברה ומדבירים מקצועיים באמת ורציניים בתחומם מציעים תקופות אחריות משתנות על סוגים שונים של טיפולי הדברה. על הדברת תיקנים, למשל, אמורה להינתן לכם אחריות של שנה פלוס מינוס, על הדברת עכברים אתם אמורים לקבל שני חודשי אחריות ועל הדברת פשפשים כמה חודשים ספורים. שימו לב, שישנם סוגי מזיקים שמדבירים לא יכולים לתת עליהם אחריות, כמו נמלים, בשל הנפיצות הכה רבה שלהן בטבע ומאחר שיכולת ההישרדות שלהן היא כה עוצמתית. אבל בגדול, אם לא מוצעת לכם תקופת אחריות לשום סוג של טיפול הדברה, זה יכול בהחלט להיות סימן לכך, שאולי לא נפלתם על מדביר שיבצע הדברה אפקטיבית מספיק, ולכן הוא לא מתחייב להצלחת הטיפול.

בקשו טיפים מהמדביר

הדברה היא יופי של טיפול מונע בחרקים, ג´וקים ומזיקים, אבל במקביל לכך, אתם יכולים לבצע פעולות מנע נוספות שישמרו על הבית נקי ממזיקים לתקופות עוד יותר ארוכות. בקשו מהמדביר את הטיפים הרלוונטיים בהתאם לסוג המזיק שנמצא בבית. בגדול, ניקיון, ריקון זבל והקפדה על אטימת מזון הן פעולות מרכזיות, אבל, כאמור, לפי סוג המזיק שאתם מנסים להיפטר ממנו, המדביר יוכל לתת לכם טיפים נוספים שיפחיתו את הסיכויים שהוא יפקוד את ביתכם בשנית.