חושדים שיש לכם טרמיטים בבית? אם תדחו למחר הזמנת מדביר זה יכול להיות מאוחר מידי

נהוג לומר שהחיפזון מן השטן, אבל כשמדובר בהימצאות טרמיטים בבית, הדחיינות יכולה לעלות לכם ביוקר. המאמר יתאר את הנזקים הפוטנציאליים שיכולים לחולל הטרמיטים, ויסביר מדוע כדאי להימנע מליפול למלכודת הדחיינות ולהזמין מדביר מיד עם גילויים בבית.
 
למה לא כדאי ליפול למלכודת הדחיינות כשמגלים טרמיטים בבית? איך תוכלו להימנע מנזקים בעלויות גבוהות אם תזמינו מיד חברת הדברה מקצועית, ומדוע חשוב להיות עירניים לנוכחותם האפשרית של טרמיטים בבית? כל התשובות שיעזרו לכם להקדים תרופה למכה ולשמור על מוצרי העץ שאתם הכי אוהבים.

אנחנו הישראליים מצטיינים בלדחות דברים למחר


אם נהיה כנים לרגע, אנחנו, הישראליים, מצטיינים בדחיינות. למה לעשות היום את מה שאפשר לעשות מחר? במציאות שבה כולנו עמוסים עד מעל לראש, והולכים לישון מבלי שסיימנו את רשימת המשימות שהייתה לנו ליום שחלף - קל מאוד ליפול למלכודת הדחיינות, במיוחד כשמדובר בתחזוקת הבית שלנו.

יש לנו עוזרת ויש לנו גנן, את הילדים חינכנו לשמור על ארגון בחדרים שלהם, כי אנחנו לא מצליחים למצוא דקה פנויה, ואם כבר אנחנו מוצאים אחת כזו, אנחנו מנצלים אותה כדי לעשות כושר ולשמור על הבריאות. אתם בטח מכירים את זה, שנורה נשרפת, והיא יושבת לה בבית הנורה חודשים על גבי חודשים? שהקיר מלא סדקים, אבל אתם לא מוצאים זמן לטפל בזה, גם לא בחורף, כשהקור חודר דרך הקירות ומתחיל קצת להפריע לאיכות החיים? שהדלת חורקת, ואתם לא מגיעים לסדר את זה בגלל חוסר פניות? כן, אנחנו הישראליים מתקשים למצוא זמן לדברים החשובים, כי אנחנו עסוקים כל הזמן בהישרדות, ובדברים ה"דחופים".

טרמיטים זה לא נמלים או ג´וקים - הם יכולים להסב נזק ממשי לבית


איך כל זה קשור לטרמיטים? אז העניין הוא, שכשמדובר בהתנחלות של טרמיטים בבית שלכם, אתם לא יכולים להרשות לעצמיכם לדחות למחר הזמנת מדביר. נכון, עם קצת נמלים פה ושם אפשר להסתדר, יש כאלה שגם אפילו יוכלו לסבול כמה ג´וקים במטבח, אבל כאשר מדובר בטרמיטים, זה כבר סיפור אחר. הבעייה עם טרמיטים היא, שהנזקים שהם מחוללים, שהם הרבה מעבר ללכלוך הבית או הפיכתו ללא אסתטי, הם מצטברים, ועל כן יש משמעות לאיתור מוקדם של הבעייה ולטיפול מיידי בה. בניגוד לנמלים, שמביאות איתן אבק מבחוץ ואוהבות להתפלש בסוכר שבארון השירות או בכל מוצר מתקתק אחר, הנזקים של הטרמיטים הם הרבה יותר רציניים. מלבד העובדה, שבדיוק כמו במקרה של הנמלים, זה לא ממש נעים לחלוק את המרחב הביתי עם טרמיטים, הטרמיטים יכולים לפגוע ברכוש באופן ממשי ולחולל נזקים שהעלויות שלהם הן לא מבוטלות. היות שהטרמיטים חיים מתאית, החומר ממנו עשוי העץ, הם נמשכים לעץ ומוצריו השונים ומתחילים לנגוס בו כאוות נפשם. בין אם מדובר במחסן העץ בחצר, במשקופי הבית, בדלת הכניסה, בשולחן הסלון או בפסנתר היפהפה שלכם- אם לא תזעיקו מדביר ברגע שבו התגלתה הבעייה, אתם עלולים למצוא את עצמיכם מאבדים לחלוטין פריטי ריהוט יקרים שאתם אוהבים.

צרו קשר עם מדביר - מיד!


הטרמיטים נוגסים בעץ עד כדי כרסומו והתפוררותו לגמרי, וזה אומר, שככל שתקדימו לאתר אותם בבית, וככל שתפנו מהר יותר למדביר - כך תוכלו למנוע את הנזקים העתידיים. בכמה חודשים ספורים טרמיטים יכולים לנגוס

בבול עץ גדול עד כדי חיסולו כליל. מאחר שהם קטנים ובגלל שהם לא רועשים, פעמים רבות קשה להבחין בנוכחותם בבית. כדי שתוכלו להקדים תרופה למכה, היו עירניים, ובמידה וגיליתם טרמיטים בבית, אל תדחו את המאוחר, וצרו קשר עם מדביר מיד, כדי שישים קץ לבעייה וכך שמוצרי העץ בבית יינצלו.