חוששים ממכת חולדות בעקבות הבנייה של הרכבת הקלה? הדבירו את הבית

 תחילת הבנייה של הרכבת הקלה מעוררת לא מעט חששות מפני הפקקים העתידיים שיחסמו את העיר, מקריסה של עסקים קטנים ומרעש שידיר שינה מעיניהם של תל אביביים רבים.
תחילת הבנייה של הרכבת הקלה מעוררת לא מעט חששות מפני הפקקים העתידיים שיחסמו את העיר, מקריסה של עסקים קטנים ומרעש שידיר שינה מעיניהם של תל אביביים רבים. לאחרונה הצטרף אל הרשימה הזו חשש נוסף, והוא בריחתן של חולדות ממקומות המסתור שלהן מתחת לאדמה, והגעתן לבתי התושבים. חוששים? כך תימנעו מחולדות בבית.

מה הקשר בין בניית הרכבת הקלה לבין הצפה פוטנציאלית של רחובות תל אביב בחולדות?

לפני שאנחנו מדברים על איך להרחיק אותן מהבית, בואו נכיר אותן לרגע קצת יותר לעומק.
חולדות חיות במקומות מסתור, מהם הן יוצאות כדי לתור אחר שאריות מזון. על אף שהן מפחדות מבני אדם, המפגש שלהן עמנו בדרך כלל מתרחש כאשר הן מגיעות אלינו הביתה כדי למצוא פירורים לכרסם.
אז נכון, שכל עוד הן נשארות בבטן האדמה, ומוצאות להן מה לאכול בפחי הזבל העירוניים, עצם העובדה שאנחנו חולקים איתן את המרחב התל אביבי פחות מפריעה לנו, אבל מה יקרה כאשר ננסה בצורה אגרסיבית לפלוש לאזורי המחיה שלהן במסגרת בניית הרכבת הקלה? סביר להניח שהן ינוסו על נפשן מהר מאוד, כמו רוחצים בים אל מול בואו של צונאמי, ושהן מהר מאוד ימצאו מחסה בבתים שלנו, בדיוק כפי שקרה, אגב, כאשר חפרו את מנהרות הכרמל בחיפה ומכת חולדות ניחתה על העיר. מאחר שהן מעבירות מחלות ומכרסמות כל דבר (גם מזונות שנמצאים בארון השירות סגורים הרמטית) ומכיוון שהן באופן כללי יצורים שלא כל כך נעים להיתקל בהם, מומלץ לפנות לפתרון המבטיח ביותר והוא הדברת חולדות.

למה כדאי לבצע הדברת חולדות?

נכון שיש דרכים להפחית את הסיכויים שהן יגיעו אל פתח הבית, ולהפוך את הבית לבלתי ידידותי בעליל לחולדות- אבל במצב שבו הסיכון הוא כה גבוה, כמו בימים אלה של תחילת הבנייה של הרכבת הקלה, רצוי ללכת על הפתרון האגרסיבי יותר, שיספק ערובה וודאית לכך שלא ייצא לכם להיתקל בחולדה, מתישהוא בשש השנים הקרובות. הדברת חולדות נעשית על-ידי הנחת פיתיונות רעל סמוך לפתחים ואזורים מועדים לפורענות שדרכם עשויות החולדות להגיע אל תוך הבית. הפיתיונות מונחים בתוך תחנות האכלה מיוחדות המספקות לחולדה את ההגנה והביטחון שיאפשר לה להתחיל לכרסם את הרעל (חולדות לא יאכלו מזון בסביבה שהן לא מרגישות בה בטוחות). הדברה כזו, הנעשית על-ידי מדביר מקצועי ומנוסה בהדברת חולדות, תבטיח כי חולדות לא ייכנסו אל תוך הבית, גם אם הן ברחו בהמוניהן ממקומות המסתור שלהן מתחת לאדמה.

לסיום רק נדגיש, שכדי שמאמצי ההדברה יהיו אפקטיביים, חשוב מאוד לבחור מדביר תל אביבי אמין שהוא איש מקצוע מורשה, מוסמך לעסוק בתחומו ועם הרישיונות הנדרשים. כדאי להזמין חברת הדברה בתל אביב שאין לכם כל ספק לגבי הניסיון שלה, ומתמחה, בין היתר, בהדברה של חולדות. היות שכל סוג של מזיק דורש התייחסות הדברתית אחרת, חשוב מאוד שתצרו קשר עם חברת הדברה העוסקת גם בהדברה של חולדות.