סובלים מפוביית ג´וקים? כך תתמודדו עם הפחד

הלב שלכם פועם בחוזקה ואתם מתחילים להזיע למראהו של ג'וק קטן ותמים במטבח? אתם תעשו הכל, אבל הכל, כדי שלא תיתקלו, חלילה, במקק במרחב שלכם? אם אתם סובלים מפוביית ג'וקים, קבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הפחד ברגע האמת.
הלב שלכם פועם בחוזקה ואתם מתחילים להזיע למראהו של ג´וק קטן ותמים במטבח?
אתם תעשו הכל, אבל הכל, כדי שלא תיתקלו, חלילה, במקק במרחב שלכם? אם אתם סובלים מפוביית ג´וקים, קבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם להתמודד עם הפחד ברגע האמת.

לפחד בגאווה! כמה מילים על פחד מג´וקים

פוביית ג´וקים היא אחד מסוגי הפוביות הנפוצים ביותר. פוביה היא מצב נפשי של פחד עצום מאובייקט ספציפי או ממצב מסויים, שלא היו נתפסים כמאיימים עבור אדם שאינו סובל מפוביה. כאשר מתוערר הפחד הוא מלווה בתסמינים לא נעימים, כמו נשימה לא סדירה, דפיקות לב מואצות, בחילות, הזעה מוגברת ועוד.
פובייה, מכל סוג שהוא, בפרט פובייה מגו´קים, יכולה לשבש באופן ממשי את שגרת החיים, גם בשל הסבל הנגרם מהתסמינים הפיזיים הנוצרים כתוצאה מהפחד וגם בשל ההימנעות המאפיינת את מרבית הסובלים מפוביית ג´וקים, שיעשו הכל כדי להימנע ממפגש עם מקק, גם אם זה אומר לוותר על נופש בצימר אלגנטי ומפנק או על הליכה בפארק או באזור עירוני הידוע בהיותו מוכה ג´וקים. אם אתם סובלים מפוביית ג´וקים, חשוב שתדעו, שזה קורה לטובים ביותר. בני אדם רבים סובלים מפוביות מסוגים שונים, ואולי עצם הידיעה שאתם לא באמת "לא נורמליים", היא לכשעצמה, קצת תרגיע ותיתן לכם לגיטימציה לפחד בגאווה.
מה עוד תוכלו לעשות כדי להרגיע קצת את הפחד? 3 טיפים שיעזרו לכם להתמודד.

הזמינו מדביר

הדרך היעילה ביותר לחוש הקלה באופן מיידי היא לבצע הדברה. הדברה מקצועית, הנעשית על-ידי מדבירים מוסמכים ובעלי ניסיון בטיפול בכל סוגי המזיקים, תבטיח, שהבית שלכם יהיה נקי לחלוטין ממזיקים, ופירוש הדבר הוא ראש שקט ולב רגוע בזכות הידיעה, שהפחד מהג´וקים, לא יתעורר שוב בקרוב. עבור בעלי פוביות, שרבים מהם מפחדים לא רק מהמזיקים, אלא גם מהפחד עצמו, על שלל התסמינים הגופניים שהוא מביא עימו, הידיעה הזו יכולה להביא לתחושת הקלה של ממש.

קחו נשימה עמוקה

טיפולי הדברה ישימו קץ לפוביה כאשר אתם במרחב הביתי, אבל מה תעשו כשתיתקלו במקק מחוץ לבית- בקניון, במסעדה או ברחוב? פשוט תנשמו! נשמו אל הפחד, כדי להרגיע את עצמיכם וכדי שהוא יחלוף כמה שיותר מהר. מערכת הנשימה היא מנגנון ניקוי הרעלים המרכזי בגוף שלנו, ולכן ככל שתנשמו יותר כאשר הפחד משתלט עליכם, כך "תנקו" אותו כמה שיותר מהר. הנשימה אל תוך הפחד תאפשר לכם גם "להתיידד" איתו, ולהבין שהוא איננו כל כך נורא, אלא שפשוט מדובר בפרץ של אנרגיה שהתעורר לכם בגוף, ושגם מאפשר לכם לחוות את החיים בשיא עוצמתם.

נסו את טיפולי הריברסינג

ואם בנשימה עסקינן, טיפולי ריברסינג, המבוססים על טכניקת הנשימה המודעת, הם דרך נפלאה להירפא מפוביית ג´וקים אחת ולתמיד. טיפול הדברה ייתן לכם מענה "אינסטנט" מיידי לצרה, אך אתם עלולים להמשיך לחשוש מלפגוש ג´וק או מקק איפשהוא במקום אחר מחוץ לבית. טיפולי הריברסינג הוכחו כיעילים ביותר בריפוי של פוביות מסוגים שונים, לרבות פחד מג´וקים, וייתכן כי במספר טיפולים בלבד תוכלו לשים קץ לפובייה, שמשבשת את שגרת חייכם ופוגעת בתפקוד שלכם.