סוגים של חומרי הדברה – כדאי לדעת

 

תחום ההדברה הוא תחום לא פשוט וקל, אלא תחום שדורש הרבה מאוד ידע בשיטות שונות. העבודה היא לא רק לבוא, לפזר המון רעל וללכת. צריך לדעת לזהות את סוג המזיק ואת סוג הנזק שהוא מסב, להבין היכן כדאי לרסס, עם איזה חומרים לעבוד וכיצד לפתור אתגרים כמו מציאת קן של טרמיטים מספר מטרים מתחת לאדמה. כל זאת במטרה לפתור את בעיית המזיקים תוך כדי גרימת מינימום נזק.

הטרנדים החמים ביותר

הטרנד החם היום בתחום הוא הדברה ירוקה – כזו שלא פוגעת בסביבה ובאנשים ומסוגלת לטרגט רק את המזיקים עצמם. עם זאת, יש לא מעט מקרים בהם צריך להשתמש ברעל והעבודה היא מאוד מגוונת עם אתגרים שונים אותם פוגשים לאורך כל הדרך. כאשר בודקים לגבי סוגים של חומרי הדברה מגלים שיש כמה אופציות בתחום. ישנה הדברה ביולוגית שבמסגרתה משתמשים בייצור חי כדי להפחית את אוכלוסיית המזיק, בדיוק כפי שנעשה עם חתולים ועכברים. עם זאת, השיטה הזו היא לא כל כך רלוונטית ברוב המקרים.

שיטות שונות

הדברה כימית היא פופולארית הרבה יותר, ובה משתמשים בחומרים כימיים על מנת להפחית את האוכלוסייה של המזיק או להיפטר ממנה לחלוטין. הדברה פיזיקאלית היא הדברה באמצעות חום או קור קיצוני והדברה מכאנית היא הדברה בה משתמשים במכשירים שונים על מנת להשיג את ההדברה. ביעור הוא הסוג הקיצוני ביותר והוא רלוונטי כשצריך השמדה מלאה של אוכלוסיית מזיקים במיקום מסוים.

ישנם לא מעט סוגי חומרי הדברה. ההדברה הכימית כאמור, היא הרלוונטית ביותר וכאשר מחפשים סוגי חומרה הדברה מגלים שיש תת קטגוריות של חומרים טבעיים, חומרים ירוקים וחומרים רעילים במיוחד. לפני שימוש, כדאי לקבל עזרה מאיש מקצוע על מנת שיוכל לכוון אתכם לכיוון הסוג הנכון של העבודה, החומר והכמות.

תוהים באיזו שיטת הדברה לבחור? כיצד ניתן להיפטר מהמזיקים שזיהיתם בבית אחת ולתמיד? אגרנט ארנון, המתמחה בהדברת מזיקים, מעמידה לרשותכם מספר שיטות שונות של הדברה, המותאמת נקודתית לסוג המזיק שהתגלה בבית. לפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 1-700-500-554