שומעים רעשים בלילה? זו עלולה להיות יקרונית הרהיטים

היא אולי לא מספיק מוכרת, אבל יקרונית הרהיטים תוכל לפגוע בשנת הלילה שלכם בשל רעשי הנקישות שלה כשהיא בולסת את רהיטי העץ שלכם. כל מה שצריך לדעת בפנים.  

אין כמו שנת לילה טובה ורצופה. שינה עושה טוב לבריאות, היא משפרת את התפקוד היומיומי, מסייעת להגברת הריכוז ושומרת עלינו רגועים יותר. אם שנת לילה ערבה חשובה גם לכם, אתם חייבים להכיר את יקרונית הרהיטים, שהיא ממזיקי העץ הרעשניים ביותר (בעיקר בלילה). כך, במידה ואתם מתעוררים בלילה למשמע רעשי רקע לא ברורים שאין להם סיבה נראית לעין, תוכלו להבין מהו מקור הבעייה ולטפל בה בהתאם כדי להבטיח לעצמיכם את שנת הלילה החשובה לכם.


יקרונית הרהיטים - הנוקשת הרועשת

יקרונית הרהיטים היא ממזיקי העץ הפחות ידועים, אבל לא מכיוון שהנזקים שהיא יכולה לחולל הם לא גדולים וגם לא מאחר שהיא פחות נפוצה. להיפך. פוטנציאל הנזק שהיקרונית עלולה לחולל הוא גדול וגם הנפיצות שלה באזור אגן הים התיכון היא מכובדת בהחלט. אז מדוע אנחנו לא מספיק מכירים את יקרונית הרהיטים? אולי כי היא נבלעת בתוך קבוצות אחרות של מזיקי עץ שהן מוכרות יותר, כמו הטרמיטים, אם כי יקרונית הרהיטים שונה מהם על אף החיבה העזה שיש לה, בדיוק כמוהם, לעץ ומוצריו.


ההבדל המרכזי בין יקרונית הרהיטים לבין הטרמיטים נעוץ באופן האכילה שלהם את העץ. בעוד הטרמיטים מכרסמים את העץ ומפוררים אותו לחלוטין, כך שלא נותר ממנו דבר והוא קורס לחלוטין, היקרונית לא מכרסמת אותו עד שלא נותר ממנו זכר, אלא מותירה בו חורים, בקוטר של כ-4 מילמטרים, כך שעץ שנאכל על ידי היקרונית נראה פשוט כמו עץ אכול ומחורר. מתוך החורים הללו מתעופפת היקרונית אל המקום הבא.

מאפיין נוסף של היקרונית הוא הרעשים שהיא יוצרת כאשר היא אוכלת את העץ, רעשים הנוצרים בשל המפגש של ראשה הקשיח של היקרונית עם העץ, אשר מפיק רעשי נקישה. רעשי הכרסום הללו הם מסימני הזיהוי הראשוניים של היקרונית. מאחר שבלילה הכל נרגע, והדממה מחליפה את מקומם של העומס והרעש, קל יותר לזהות את היקרונית דווקא בזמן זה, שבו גם הרעשים הקלילים ביותר הופכים לקולניים.


איך נפטרים מיקרונית הרהיטים? מדבירים

עכשיו רק נשאלת השאלה מה עושים במידה ומגלים את יקרונית הרהיטים במרחב הביתי. אתם לא רוצים הרי שהיא תשבש את שנת הלילה החשובה לכם ובטח שאתם לא מייחלים לכך שהרהיטים הכי מפנקים שלכם ייהרסו כליל. הפתרון המיידי והיעיל ביותר הוא להזעיק מדביר שיש לו התמחות בהדברת מזיקי עץ, בפרט בהדברה של יקרונית הרהיטים. הדברת יקרונית הרהיטים שונה מטיפולי הדברה אחרים, היות שהיא מבוססת על החדרה של גז אל תוך הפריט הנגוע. שימוש כזה בגז מצריך מיומנות רבה והקפדה יתרה על כללי הבטיחות.


מכאן נובעת החשיבות העליונה של הזמנת חברת הדברה מקצועית, שלמדבירים שלה יש רישיון הדברה ורישיון להדברה בגז- התמחות שלא לכל מדביר יש. זכרו, ככל שתקדימו לזהות את נוכחותה של היקרונית בתוך הבית, כך תוכלו להשיב לעצמיכם את שנת הלילה הערבה שחסרה לכם.