רישיון מדביר 1016 - מאז שנת 1990
רישיון מדביר 1016 - מאז שנת 1990

יש לכם פרעושים בבית אבל אין לכם חיות? איך זה קרה

אין ספק כי נוכחותם של פרעושים בבית נטול חיות מחמד עלולה להיות מביכה ומבלבלת. במאמר זה נתעמק בגורמים ובמנגנונים הפוטנציאליים, המובילים להימצאותם של פרעושים בבית ללא בעלי חיים.

כמובן שגילוי של פרעושים בבית שאינו מכיל חיות מחמד יכול להיות מפתיע ומטריד כאחד.

התפיסה הרווחת היא שפרעושים קשורים באופן מהותי לחיות מחמד, אך המטרדים הזעירים הללו יכולים לחדור לבתים שלכם בדרכים בלתי צפויות, ולהשאיר אתכם מבולבלים.

יש לכם פרעושים בבית אבל אין לכם חיות? איך זה קרה

מקורות אפשריים להתפשטות פרעושים

  • חדירת חיות בר: פרעושים הם טרמפיסטים זריזים, המסוגלים להיצמד למארחים שונים ולא רק לחיות מחמד. מכרסמים שונים עלולים להכניס את הפרעושים לחלל המגורים שלכם, בזמן החיפוש שלהם אחר מזון או מכסה.
  • שאריות של דייר קודם: לפרעושים יש אינסטינקט הישרדותי חזק והביצים שלהם יכולות להחזיק מעמד במצב רדום לתקופות ממושכות. אם בביתכם גר לפני כן דייר בעל חיות מחמד, שאריות ביצי פרעושים עלולות לבקוע גם לאחר שחיות המחמד כבר עזבו את השטח.
  • חשיפה חיצונית: פרעושים יכולים לארוב בחוץ, במיוחד באזורי דשא או ליד שיחים. אם אתם מבלה בסביבות מסוג זה, יתכן שהפרעושים יתמקמו על הבגדים או החפצים שלכם ויעשו את דרכם לתוך הבית.
  • שטחים משותפים: פרעושים הם גמישים ויכולים לחצות חללים משותפים בבניינים מרובי דירות. אם לדירה השכנה יש חיות מחמד, הפרעושים יכולים לנדוד דרך חללי קיר, פתחי אוורור, או אפילו צינורות חשמל ולחדור לתוך חלל המגורים שלכם.

מנגנונים של הישרדות פרעושים

פרעושים הם אדוני ההסתגלות, מאחר ויש להם מנגנונים המאפשרים להם לשגשג גם בתנאים הקשים ביותר.

  • ביצים: אתם עלולים לשאת את ביצי הפרעושים בקלות לתוך הבית שלכם, באמצעות הבגדים, הנעליים או חפצים אחרים. הביצים קטנות ולעתים קרובות הן נעלמות מעיניהם של בני הבית עד שהן בוקעות.
  • זחלים: זחלי פרעושים משגשגים בסביבות חשוכות ולחות, כמו סיבי שטיח או סדקים בריצוף. הם יכולים להזין את עצמם מפסולת אורגנית, מה שהופך אפילו בית ללא חיות מחמד לבית גידול פוטנציאלי.
  • שלב הגולם: גלמי הפרעושים יכולים להישאר רדומים במשך שבועות או חודשים, ולהופיע כאשר הם מזהים רעידות או רמות פחמן דו חמצני מוגברות, מה שמצביע על נוכחות של מארחים פוטנציאליים.

מניעה וטיפול בפרעושים

  • ניקוי יסודי: ניקוי סדיר ויסודי יכול לעזור להפחית אוכלוסיות פרעושים. מומלץ לשאוב שטיחים וריפודים, תוך שימת דגש לפינות ולחריצים.
  • תחזוקה חיצונית: הקפידו לקצוץ את הדשא והשיחים שלכם, כדי למנוע מחיות בר לחפש מכסה בשטח ולהעביר אליכם פרעושים.
  • הדברה מקצועית: מומלץ לפנות לשירותי הדברה מקצועיים על מנת לטפל במפגע של פרעושים. מומחים יכולים לזהות את המקור, להמליץ על פתרונות מותאמים וליישם טיפול יעיל ובטיחותי.


אנו בחברת אגרנט ארנון נשמח לספק לכם שירותי הדברת פרעושים וייעוץ אישי, שיסייע לכם למנוע את הישנות הבעיה. צרו קשר!