הכירו את: מלכת הטרמיטים

 

מזיקים רבים עובדים ועומלים באופן רציף ותמידי למען המלכה, זהו הטבע וכך זה עובד. המקרה אינו שונה עם טרמיטים, רק שבמקרה שלהם, הם עושים גם לא מעט נזק בדרך. הטרמיטים ניזונים מעץ וצריכים להאכיל גם את המלכה שלהם, שנמצאת תמיד בקן. הם מקימים את הקן כמה מטרים מתחת לאדמה ומחלחלים כלפי מעלה אל תוך מבנים במטרה אחת – לגרום לכמה שיותר נזק לעץ, תוך כדי כרסומו.

נזקים של טרמיטים – חשיבות הטיפול בהם באופן מיידי

הנזק שנגרם על ידי טרמיטים הוא עצום ומתחלק לשניים. הפן הראשון הוא הנזק הכספי. רהיטים, קירות, רצפות, דלתות ומשקופים רבים ניזוקים וצריכים החלפה. הפן השני הוא הפן הבטיחותי – לאור העובדה שהכרסום של העץ נעשה מבפנים, החומר נהיה חלול וקשה לראות את הנזק עד שהפריט נופל או מתרסק, מה שיכול לגרום לאסון.

הדברת טרמיטים היא בעייתית מאוד בגלל המיקום של הקן. אנשים רבים אף מקדימים תרופה למכה ומבצעים את ההדברה עוד טרם בניית המבנה או עם תחילת הפרויקט. המטרה היא להרחיק משם כל סיכוי לטרמיטים ולמנוע את הנזק העצום שהם יכולים לעולל לעץ.

כ-30 אלף בהטלה אחת

המפתח בהדברה של המזיקים הללו הוא ללא ספק מלכת הטרמיטים הנמצאת בקן. המלכה היא כמובן גדולה יותר פיזית מהטרמיטים עצמם, שגודלם כגודל נמלה. המטרה המרכזית שלה היא להתרבות והיא מופרית על ידי המלך מידי עשרה ימים. בהטלה אחת היא מסוגלת להטיל כ-30 אלף ביצים, כך שעם הזמן, הבעיה רק מכפילה את עצמה בשיעורים עצומים.

ההגעה למלכה היא אפשרית, אך חשוב מאוד לזהות את הבעיה ולדעת איך להגיע אליה. סימני הזיהוי כוללים כנפיים מפוזרות ברחבי הבית, נסורת וקולות חלשים של כרסום. כך, אפשר לזהות במהרה את הבעיה וגם את מיקום הקן, על מנת להדביר אותו בצורה אפקטיבית.

זיהיתם סימנים בבית המעידים על הימצאותם של טרמיטים מזיקים ומלכה אחת, הפוקדת על כולם? אגרנט ארנון, המתמחה בהדברת מזיקים, תעזור לכם להיפטר מהם באמצעות שיטות הדברה בטיחותיות, יעילות וגם מהירות. לפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 1-700-500-554